Program TKOSP 2017

6. ročník festivalu "Týden komunikace osob se sluchovým postižením" proběhne termínu 22. – 30. 9. 2017.
Hlavním partnerem festivalu je stále ČSOB, a.s.V programu je celkem 79 akcí

Praha

vloženo: 25Praha neděle, 1. 10, 19.30-22.00
Promítání - Slyšet očima
Znakovárna vás zve na promítání filmu Slyšet očima, který proběhl na festivalu Jeden svět. Po promítání proběhne také diskuze s neslyšícími hosty. Slyšet očima: Rakousko je jedním z mála států, který uznal znakový jazyk jako další oficiální řeč pro svou zemi. I přes možnosti tlumočení se však situace tamní neslyšící komunity nedá považovat za ideální. Neslyšící politička Helene Jarmer, jedna z postav snímku, se to snaží změnit. Mladí neslyšící manželé Hagerovi přemítají, do jaké míry nedoslýchavost ovlivní život jejich čerstvě narozeného syna Emila. Studentka Ayse se snaží zvládnout vstup do svého prvního zaměstnání. Observační dokument zachycuje střípky ze životů několika neslyšících a zaměřuje se přitom na sílu a barevnost paralelního světa znakového jazyka. Režie: Dariusz Kowalski Země původu: Rakousko Rok výroby: 2016 Stopáž: 89 min.
adresa akce:Újezd 426/26
vstupné:Dobrovolné
pořádá:Znakovárna
web akce:www.znakovarna.cz/udalosti

Praha neděle, 1. 10., 17. – 19. hodin
Znakovárna s Deaf Friendly
Deaf Friendly a Znakovárna vás zvou k oslavě Mezinárodního dne překladu. Na společném setkání si představíme techniky překladu mluvených, ale především znakových jazyků, ukážeme si, jak by měl vypadat správný a srozumitelný překlad, vyzkoušíme si překlad těžkých pasáží, tzv. překladatelských oříšků a budeme diskutovat o tom, jak argumentovat u slyšících, aby poskytovaly informace pro neslyšící v českém znakovém jazyce, např. překladem webových stránek svých firem a institucí.
adresa akce:Újezd 426/26
vstupné:50 Kč
pořádá:Deaf Friendly + Znakovárna
web akce:http://ctsn.ruce.cz

Praha pondělí, 11.10. (pozor, říjen), 19:00
Pátá dohoda
Centrum pro dětský sluch Tamtam a Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených Vás zvou na divadelní představení tlumočené do českého znakového jazyka. Přepis zajišťuje Česká unie neslyšících. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou. Registrace na kultura@detskysluch.cz
adresa akce:Divadlo Lávka, Novotného lávka 201/1, 110 00 Praha 1-Staré Město
vstupné:360/180Kč
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://www.lavka.cz/divadlo/, www.detskysluch.cz

Praha pondělí, 18. 9., 17:00
Hypofýza
Drobná jako hrášek, přesto je však nepostradatelná. Jaké funkce v těle hypofýza zastává a jak se projeví její onemocnění?
Přednáška ve znakovém jazykce od zkušeného lektora RNDr. Josefa Brožíka.

adresa akce:CNN,o.p.s. – pobočka Praha 12, Darwinva 24, Praha 4 Modřany
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj, o.p.s. (CNN,o.p.s.)
web akce:http://www.cnn-ops.cz/

Praha středa, 20.9., 9:45, 15:00
Klíč k pražským věžím: Svatomikulášská městská zvonice (Muzeum hl.m. Prahy)
Centrum pro dětský sluch Tamtam a Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených Vás zvou na prohlídku tlumočenou do českého znakového jazyka. Hledejte společně s námi klíče k Pražským věžím, projděte se s dětmi postupně po pěti unikátních historických objektech! Klíče k Pražským věžím Vám nabídnou podívat se na nádherná místa v centru Prahy, a to přímo z historické výš(ž)ky a zaujmou Vaše děti i vnoučata hravým pátráním po klíčích, které ztratil náš zapomnětlivý pražský klíčník. Malebný výhled na malostranské domy a náměstí je odměnou za 215 vystoupaných schodů do výšky 65 m na ochoz věže přilehlého barokního kostela sv. Mikuláše. Zvonice z r. 1755, která sloužila zároveň i jako požární hláska, byla poslední hlásnou věží v Praze. Od 60. let 20. století sloužila jako pozorovatelna Státní bezpečnosti pro sledování západních ambasád sídlících v okolí věže.
Registrace na kultura@detskysluch.cz

adresa akce:Malostranské náměstí 556/29, Praha 1 – Malá Strana (sraz u věže)
vstupné:Pro držitele ZTP a ZTP/P a jejich doprovod je vstupné zdarma.
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://www.detskysluch.cz

Praha čtvrtek, 21. 9., 17:00
Vernisáž fotografií
Vernisáž výstavy fotografií "Posloucháme očima". Autorem fotografií je Michael Kratochvíl. Vernisáž je spojena s křestem kalendáře.
adresa akce:Švandovo divadlo
vstupné:Uzavřená akce, pouze na pozvánky
pořádá:ORBI PONTES
web akce:http://www.orbipontes.cz

Praha pátek, 22. 9., 8:30 - 12:00
Neslyšící senioři a jejich vztah k domovu seniorů"
Odborná konference vychází ze záměru pořadatele akce s osvětovou prací lidí, starající se o osoby se sluchovým postižením v seniorském věku. Dosud řada lidí, pracující, například v domovech pro seniory, nemá zkušenosti, co vše je důležité pro neslyšícího seniora. Jedná se o ucelenou konferenci svého druhu, zaměřenou na toto téma. Chtěli bychom v budoucnu vybudovat zázemí Tichého domova, které bude přínosem pro obyvatele města Kolína. Nejen klienti se sluchovým postižením zde najdou využití speciálních a potřebných služeb, ale místo zde bude i pro zájemce o nové pracovní uplatnění. Konference bude tlumočena do znakového jazyka a bude zajištěn i simultánní přepis.
Nad konferencí převzalo záštitu město Kolín.

adresa akce:ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1
vstupné:250 Kč
pořádá:Tichý dům neslyšících, z. s.
web akce:http://www.tdnko.cz

Praha sobota, 23. 9., 13:00 - 18:00
Mezinárodní den neslyšících
Oslava MDN pro širokou veřejnost. Cílem MDN je upozornit na přítomnost lidí se sluchovým postižením mezi námi, na kulturní specifika a život neslyšíchch, na potřeby osob se sluchovým postižením, na jejich úspěchy na poli kulturním, společenském i sportovním. Program - divadelní vystoupení, rozhovory, taneční vystoupení a další, například prezentace jednotlivých organizací pracující pro osoby se sluchovým postižením (členské organizace ASNEP, z.s.). Po celou akci budou k dispozici tlumočníci do ČZJ, simultánní přepis.
adresa akce:Karlínské náměstí
vstupné:zdarma
pořádá:ASNEP, z.s.
web akce:http://asnep.cz

Praha sobota, 23. 9., 13.00-16.00
Oslavy Mezinárodního dne neslyšících
Workshop s výstavkou pomůcek pro hluchoslepé, ve spolupráci s hlavním pořadatelem akce ASNEP.
adresa akce:Karlínské náměstí
vstupné:zdarma
pořádá:Klub přátel červenobílé hole z.s. a ASNEP
web akce:http://asnep.cz

Praha sobota, 23. 9., 13 - 18 hod
Stánek komunikace osob s postižením sluchu v českém jazyce a mluvením
Společný stánek ORBI PONTES a Transkript online.
Pomůcky a praktické ukázky komunikace v českém jazyce a mluvením. Simultánní přepis, přepis on-line automatem Google v programu eScribeDroid, domácí přepis, možnost vyzkoušení komunikace s ohluchlou osobou.
Stánek je součástí oslav Mezinárodního dne neslyšících, které pořádá ASNEP.

adresa akce:Karlínské náměstí
vstupné:zdarma
pořádá:ORBI PONTES a Transkript online
web akce:www.orbipontes.cz, www.transkript.cz

Praha sobota, 23. září 2017, 9.00 - 16.00
13.ročník Praha Open v tenise neslyšících mužů
Kategorie turnaje: hlavní soutěž dvouhra (ne)registrovaných mužů (případná dvouhra (ne)registrovaných mnládeže od 16 let. Termín turnaje: zahájení 23.září 2017 v 8 hodin (losování, začátek turnaje od 9:00 a ukončení (podvečer) bude upřesněno dle průběhu turnaje. Místo turnaje: na ulici Bruslařská, Hostivař Praha 10 (Centrum sportovní areál tenisových kurtů) Startované: je ve dvouhrách mužů a mládeže činí 200 Kč jednotlivce. Ceny: Vítězové se umístí na 1,2 a 3 místo obdrží poháry a malé dárky. Přihlášky: zájemci se mohou přihlašovat na e-mailové adrese: ctsn@seznam.cz, ale nejpozději do 20.září 2017. Těšíme se na Vaší účast!
adresa akce:Sportovní centrum UK, tenisové kurty, Bruslařská 10 Hostivař
vstupné:200 Kč
pořádá:Český tenisový svaz neslyšících
web akce:http://ctsn.ruce.cz

Praha středa, 25. 10 (pozor říjen), 15:30
O2 - Linka pro neslyšící a nevidomé
Rádi Vás seznámíme s činností O2 Linky pro neslyšící a nevidomé. Představíme Vám náplň služby, co vše služba neslyšícím a nedoslýchavým nabízí a v čem je její užitečnost, jaké jsou podmínky využívání této služby. Představíme několik příkladů z naší dlouholeté praxe a také bude čas na Vaše dotazy.

Přednáší tým O2

adresa akce:CNN, o.p.s. – pobočka Praha 12 – Modřany, Darwinova 24
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj, o.p.s.
web akce:http://www.cnn-ops.cz/

Praha úterý, 26. 9., 19.00
Divadelní inscenace Macbeth
Jedna z nejslavnějších tragédií o zhoubném pokušení moci. Muž, který má všechno a chce víc, zvlášť když stačí jen natáhnout ruku a vzít. Jenomže kolotoč násilí jednou spuštěný už nelze zastavit. Příběh o tom, jak provinění jednotlivce může způsobit krvavý konflikt všech se všemi. Představení je opatřeno titulky pro osoby se sluchovým postižením.
adresa akce:Vodičkova 28
vstupné:90 Kč pro držitele karty ZTP (vstupenky je možné si rezervovat na rezervace@m-d-p.cz, vstupenky je možné si rezervovat a zakoupit také na pokladnách divadel ABC a Rokoko)
pořádá:Městská divadla pražská
web akce:http://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/295/macbeth/

Praha úterý, 26.9.2017, 10:00, 16:00
výstava Fenomén Masaryk (Národní muzeum)
Národní muzeum, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených a vzdělávací agentura Aldea Vás zvou na prohlídku tlumočenou do českého znakového jazyka a se zajištěným přepisem od společnosti Transkript online, s. r. o.
Výstava Fenomén Masaryk připomene mimořádnou osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka přesně 80 let od jeho smrti (1937). Národní muzeum chce prezentovat Tomáše Garrigue Masaryka mimo klasická a zažitá klišé "Prezidenta Osvoboditele" a "tatíčka". Masaryk bude představen ve třech rovinách. Tou první bude pohled na konkrétního člověka, jeho vztahy, víru, ideje a názory. Zásadní roli zde bude hrát i vztah k manželce Charlottě. Nesmírně aktuální jsou pak dodnes jeho názory na Ameriku či Rusko. Druhou rovinou je pak role jeho osobnosti ve veřejném prostoru. Nejprve jako "profesora" před rokem 1914, a to nejen v univerzitním prostředí. Velká pozornost bude věnována tématům hilsneriády či bojům o Rukopisy. Založení státu v roce 1918 je bezpochyby klíčovým momentem, ale výstava se nevyhne ani politickým neúspěchům a sporům s ideovými protivníky – Pekařem či Kramářem. Třetí rovinou bude pak pohled na "obraz" Masaryka ve společnosti – od silného momentu jeho smrti a pohřbu na podzim 1937 až po následné proměny během dvou diktatur. Součástí výstavy budou unikátní filmové i audio materiály a samozřejmě jedinečné sbírkové předměty, včetně jednoho z "top" předmětů Národního muzea - Masarykova jezdeckého obleku. Důležitá bude i speciální linka pro dětského návštěvníka a doprovodné aktivity výstavy.
Registrace na kultura@detskysluch.cz

adresa akce:Vinohradská 1, 110 00 Praha 1
vstupné:Pro držitele ZTP a ZTP/P a jejich doprovod je vstupné zdarma.
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. společně s Národním muzeem a vzdělávací agenturou Aldea
web akce:http://www.nm.cz/, www.detskysluch.cz

Praha úterý, 26.9.2017, 14:30 až 16:30
Čtení neslyšících
Workshop o čtení neslyšících pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením, kteří využívají sociálně aktivizační službu centra Tamtam.
adresa akce:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s., Hábova 1571, 155 00 Praha 5
vstupné:jen pro klienty
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://detskysluch.cz

Praha -středa, 4.10.2017, 10:00, 16:00
interaktivní výstava Světlo a život (Národní muzeum)
Národní muzeum, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených a vzdělávací agentura Aldea Vás zvou na prohlídku tlumočenou do českého znakového jazyka a se zajištěným přepisem od společnosti Transkript online, s. r. o.
Výstava představí návštěvníkům život v jeho nejrozmanitějších formách přizpůsobených na (ne)dostatek světla v různých biotopech. V jeskyni si návštěvníci prohlédnou život v podzemí, tedy v absolutní tmě, později skrz půdu vystoupí na rozlehlé stepi s velkými býložravci a nádherně zbarvenými motýly. Celý příběh vyvrcholí zápasem o světlo v prostředí tropického lesa. Výstavu doplní řada interaktivních prvků, dětská linka, mobilní aplikace i tištěný průvodce.
Registrace na kultura@detskysluch.cz

adresa akce:Vinohradská 1, 110 00 Praha 1
vstupné:Pro držitele ZTP a ZTP/P a jejich doprovod je vstupné zdarma.
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. společně s Národním muzeem a vzdělávací agenturou Aldea
web akce:http://www.nm.cz/ , www.detskysluch.cz

Praha úterý, 5.9.2017, 19:00
Divadelní přestavení Čtyři dohody
Divadelní představení tlumočené do českého znakového jazyka a přepisem. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky, dělejte vše, jak nejlépe dovedete! Hra je zpracována velmi odlehčeně, promítne se v nadsázce, volně zpracovaná, improvizujeme.
Registrace na kultura@detskysluch.cz

adresa akce:Divadlo Lávka, Novotného lávka 201/1, 110 00 Praha 1-Staré Město
vstupné:360/180Kč
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://www.lavka.cz/divadlo/, www.detskysluch.cz

Praha pátek, 6. 10., 9.10 - 10.40
Zprávy v českém znakovém jazyce - přednáška pro veřejnost
Pohled do zákulisí zpravodajské relace pro neslyšící, kterou Česká televize vysílá již od roku 2000, vám zprostředkují Radka Nováková a Hana Wiesnerová. Dozvíte se, jak se zprávy připravují a natáčejí, jaká je úloha editorů, tlumočníků a neslyšících moderátorů v procesu vytváření každodenního zpravodajského pořadu. Kromě současnosti nahlédnete také do historie tohoto vysílání a uvidíte proměny, kterými během svého vývoje prošlo. Přednáška bude pronesena v českém znakovém jazyce a simultánně tlumočena do mluvené češtiny a přepisována do psané češtiny.
adresa akce:Nám. J. Palacha 2, hlavní budova FF UK, 4. patro, místnost č. 423
vstupné:zdarma
pořádá:Ústav jazyků a komunikace neslyšících FF UK
web akce:http://ujkn.ff.cuni.cz/?q=node/737

Praha 1 pondělí, 25.9.2017, 17:00 hod - 18:00 hod
Historie neslyšících
Přednáška Petra Pánka o historií neslyšících.
adresa akce:Přednáška se koná ve velkém sále v ČUN, Dlouhá 37, Praha 1.
vstupné: zdarma
pořádá:Česká unie neslyšících, z.ú.
web akce:http://www.cun.cz

Praha 1 pondělí, 25.9.2017, 18.00
Setkání s lektory a studenty kurzů znakového jazyka
praktické zkušenosti z kurzů, ukázka výuky znakového jazyka
adresa akce:Novotného lávka 5
vstupné:zdarma
pořádá:Aldea,vzdělávací agentura
web akce:www.aldea.cz

Praha 1 úterý, 26.9.2017,
Putování s kávou
Celodenní akce, kterou bude doprovázet vůně čerstvé pražené kávy! Exkurze do pražírny kávy Mamacoffe, Dolínecká 6 Praha 10 od 11:30 hod (Sraz metro Skalka v 11:00 hod.) Tlumočení do ZJ a simultánní přepis zajištěn.
Caffee Jedna - kavárna v Národní Galerii, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, 170 00 Praha 7:
od 14:30 minikurz znakového jazyka pro veřejnost a hraní pexesa ve znakovém jazyce s neslyšícími,
od 18:00 přednáška o kávě s Jitkou Proškovou
od 19:00 kavárenský večírek ,,Irská káva s whisky je přece nej!"

adresa akce:Cafee Jedna - Kavárna v Národní Galerii, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47 Praha 7, 170 00
vstupné:zdarma
pořádá:Česká unie neslyšících, z.ú.
web akce:http://www.cun.cz

Praha 18 úterý, 26. 9.2017, 13.00 . 15.00
plavání dětí se SP s rodiči
Vedené kurzy plavání pro děti od 6 měsíců do 6 let se sluchovým postižením s rodiči.
Registrace na webu

adresa akce:Třinecká 650
vstupné:50 Kč
pořádá:Studio Motýlek, s.r.o.
web akce:http://www.studio-motylek.cz

Praha 5 středa, 20.9., 10:00 - 16:00
Pohár utržené sluchátko - aneb soutěž o nejrychleji píšícího zaměstnance ČSOB
Akce je určena pro zaměstnance ČSOB ale i pro širokou veřejnost, která bude mít možnost se v rámci soutěže ve psaní na klávesnici porovnat s profesionálními nevidomými přepisovateli společnosti Transkript online, která tyto osoby zaměstnává jako simultánní online přepisovatele a přepisovatele audionahrávek. Soutěž bude spočívat v přepisu minutového rychlopisného diktátu, jenž se bude pro rychlé porovnání promítat na dvou obrazovkách. Na jedné vždy poběží přepis od profesionála, na druhé od soutěžícího. Výkon se dále bude vyhodnocovat a průběžně se aktualizovat tabulka výsledků. Vítěz obdrží věcnou cenu. A kdo ví, třeba i nabídku na přepisovatelskou spolupráci.
adresa akce:Radlická 333/150
vstupné:zdarma
pořádá:Transkript online, s. r. o.
web akce:http://transkript.cz

Praha 5 čtvrtek, 21. 9., 19:00 ve Velkém sále Švandova divadla
Divadelní představení Řemeslníci, doplněné o titulky pro neslyšící
Line Knutzon ŘEMESLNÍCI režie Daniel Hrbek Alice a Manfred se pustili do rekonstrukce domu. Těch několik měsíců je zcela vyčerpalo; finančně, fyzicky i psychicky. Naštěstí má být vše do týdne hotové. Proč ale náhle zmizely zeď, schody a dokonce i jeden řemeslník? A kam zmizeli ti další? A co jsou vůbec zač ti řemeslníci? Alice se svého snu o krásném domě však nehodlá vzdát za žádnou cenu a Manfred hraje na housle… Komedie, v níž je největším nepřítelem člověka tvor s vrtačkou, pivem a spoustou výmluv! Vstupenky kupujte na balkon pro lepší vidění titulků.
adresa akce:Štefánikova 57
vstupné:Balkon 320,- Kč, pro držitele karty ZTP 40% sleva
pořádá:Švandovo Divadlo
web akce:http://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/12/remeslnici

Praha 5 pondělí, 25. 9. 2017, 17:00
Cestovatelská přednáška
Cestovatelská přednáška bude tlumočena do českého, resp. českého znakového jazyka a bude i přepisována do psané češtiny. Akce je určena žákům základních škol a studentům středních škol, popřípadě i dalším zájemcům. Bližší informace o přednášejícím budou uvedeny na webových stránkách školy.
adresa akce:Výmolova 169
vstupné:zdarma
pořádá:Střední škola, Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené
web akce:http://www.vymolova.cz/ulicentrum/aktuality

Nahoru


Pardubický kraj

vloženo: 1Polička sobota, 16.9.2017, 19:00
MIME FEST POLIČKA
Mezinárodní festival pantomimy, Polička, 11. - 16. 9.2017 sobota, 16. 9. od 19:00 Slavnostní finále festivalu 19:30 MIME EVENING, tlumočeno do ZJ Slavnostní setkání a prezentace tvorby předních mimů z jednotlivých zemí, zastoupených na festivalu. Program nabízí to nejlepší z jejich repertoáru v etudové formě. Účinkující: Reetta Honkakoski (FIN), Miřenka Čechová (CZ), David Erikkson (SWE), Adam Arai (CZ), Pantomima S.I. (CZ), Squadra Sua (CZ), Radim Vizváry (CZ) a další
adresa akce:Tylův dům, Polička
vstupné:120 / 150 Kč
pořádá:Pontopolis z.s a Mime Prague z.s.
web akce:http://mimefest.cz/

Nahoru


Jihomoravský kraj

vloženo: 6Brno pátek, 22. 9. 2017, 8:00 - 11:00
Po tichých cestách
Kulturně turistická akce. Poznávání kultury a zvyků jiných států při plnění úkolů v okolí školy.Družstva vytvořená z žáků pozvaných škol budou s pomocí mapy a zadaných souřadnic hledat jednotlivá stanoviště, kde budou při plnění úkolů poznávat jiné státy.
adresa akce:Gellnerova 1
vstupné:zdarma
pořádá:Střední škola Gellnerka Brno, p.o.
web akce:http://www.ssbrno.cz

Brno neděle, 24.9., 9.00 - 17.00
Slyšíme se?
Akce je určena primárně dětem (se sluchovým postižením i bez něj) a jejich rodinám, účastnit se jí však může každý se zájmem o problematiku sluchového postižení. Přijeďte s námi strávit příjemnou neděli, vychutnat společná setkání v prostorách střediska volného času, užít si v případě příznivého počasí na sklonku léta posezení na zahradě Labyrintu a pochutnat si na mňamkách ze zahradního grilu (každý si na něj může přinést, co uzná za vhodné). Pro děti připravujeme pestrý program v podobě ochutnávek afrického bubnování, výroby hudebních nástrojů, muzikoterapie, hraných pohádek, promí ;taných filmů apod. Nudit se nebudou ani rodiče a další rodinní příslušníci.
Informace budou zprostředkovány jak v českém, tak i v českém znakovém jazyce. Těšíme se na Vás!
Podrobnosti o akci budou aktualizovány na odkazu www.spalenysusenky.cz/ostatni a facebookové stránce události Slyšíme se?

adresa akce:Švermova 19
vstupné:dobrovolné
pořádá:Spálený sušenky + Labyrint (SVČ Lužánky - pracoviště Labyrint)
web akce:http://www.spalenysusenky.cz/ostatni

Brno středa, 27. 9. , 9.00 - 16.00
Den otevřených dveří
Představení brněnské pobočky a její práce. Od 14.00 přednáška o Tiché lince.
adresa akce:Josefská 15, budova 2. p. a dveře č. 318
vstupné:
pořádá:Tichý svět, o. s. p.
web akce:http://tichysvet.cz

Brno středa, 27.9., 18:00 - 20:00
Vystoupení skupiny Hands dance
Vystoupení formou tlumočení písní do českého znakového jazyka a pro slyšící diváky máme připravený i krátký workshop.
adresa akce:divadelní studio Paradox, Křížová 20, 602 00 Brno
vstupné:50 Kč
pořádá:Divadelní spolek OUKEJ
web akce:

Břeclav pondělí, 25.9.2017, 13:00 - 18:00
Den otevřených dveří
V rámci Dne otevřených dveří bude probíhat: - seznámení s problematikou sluchového postižení a ukázka kompenzačních pomůcek pro neslyšící - seminář "Možnosti komunikace s osobami se sluchovým postižením a základy znakového jazyka". Tato akce je určena pro osoby se sluchovým postižením a pro širokou slyšící veřejnost.
adresa akce:17. listopadu 1a - Dům školství
vstupné:zdarma
pořádá:Spolek neslyšících Břeclav, z.s.
web akce:http://www.snbreclav.cz

Břeclav středa, 27.9.2017, 15:00 - 16:30
Exkurze na Židovský hřbitov v Břeclavi
Sraz: ve 14:30 hod. v kanceláři ul. 17. listopadu 1a – Dům školství nebo v 15:00 hod. před židovským hřbitovem. Dozvíte se zajímavé informace o tomto významném historickém místě. Exkurze bude tlumočena do znakového jazyka.
adresa akce:17. listopadu 1a - Dům školství
vstupné:zdarma
pořádá:Spolek neslyšících Břeclav, z.s.
web akce:http://www.snbreclav.cz

Nahoru


Zlínský kraj

vloženo: 22Kroměříž pondělí, 18.9., 8.00 do 14.00
Den otevřených dveří v poradenském centru
Tento den nás také můžete potkat v ulicích města s informačními materiály a pozvánkami na akce pořádané v rámci TSP
adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/kromeriz.php

Kroměříž úterý, 19.9.2017,
Celodenní výlet do Polska
Navštívíme koncentrační tábor Osvětim a historické město Krakov.
adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/kromeriz.php

Kroměříž středa, 20. 9., od 15.00
Přednáška Mgr. Evžena Petříka na téma
"Českoslovenští letci v zahraničním odboji 1939 - 1945"


adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz

Kroměříž středa, 20.9.2017, 8.00 do 14.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz

Kroměříž čtvrtek, 21. 9., 15.30
Exkurze do masny Kmotr v Kroměříži

adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz

Kroměříž čtvrtek, 21.9.2017, 8.00 - 14.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/kromeriz.php

Kroměříž pátek, 22. 9., 8.00 - 12.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Velehradská 625
vstupné:
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz

Kroměříž pátek, 22.9.2017, 17.00- 19.00
Neslýchaně zábavný večer
-8.00 - 12.00 - Den otevřených dveří v poradenském centru od 17.00 II. NESLÝCHANĚ ZÁBAVNÝ VEČER v Domě kultury v Kroměříži. Opět po roce připravujeme zajímavý program v rámci kterého vystoupí: Petra Černocká, Bohuš Matuš, Heidi Janků, Karel Gott revival Morava, Hanz Sedlář&Drumphonic a další. Vstupné 100,- Kč (v prodeji od 15.8.2017 na pokladně Domu kultury v Kroměříži)
adresa akce:Tovačovského 2828, Kroměříž
vstupné:100,-
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz

Uherské Hradiště úterý, 19.9.2017,
Celodenní výlet do Polska
Navštívíme koncentrační tábor Osvětim a historické město Krakov.
adresa akce:
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/uherske-hradiste.php

Uherské Hradiště středa, 20.9.2017, 8.00 – 17.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Palackého nám. 293
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/uherske-hradiste.php

Uherské Hradiště čtvrtek, 21.9.2017, 9.00 – 12.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Palackého nám. 293
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/uherske-hradiste.php

Uherské Hradiště čtvrtek, 21.9.2017, od 14.00
Přednáška na téma "Problematika bydlení"

adresa akce:Palackého nám. 293
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/uherske-hradiste.php

Uherské Hradiště pátek, 22.9.2017, 8:00 – 12:00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Palackého nám. 293
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/uherske-hradiste.php

Uherské Hradiště pátek, 22.9.2017, od 17.00
II. Neslýchaně zábavný večer v Kroměříži
(viz. program Kroměříž). Zájemcům zajistíme vstupenky na tuto výjimečnou akci (100 Kč), možnost společné cesty do Kroměříže, prohlídka města a Podzámecké zahrady. Více informací vám sdělí pracovníci poradenského centra.
adresa akce:Palackého nám. 293
vstupné:100
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/uherske-hradiste.php

Valašské Meziříčí úterý, 19.9.2017, 8.00 – 15.00
Den otevřených dveří v pobočce poradenského centra

adresa akce:Zašovská č.p.784
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí úterý, 19.9.2017, 15:30
Exkurze do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí

adresa akce:
vstupné:dospělí 70,- Kč, držitelé ZTP 30,-Kč
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí středa, 20.9.2017, 8.00 – 15.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Zašovská č.p.784
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí středa, 20.9.2017, od 15:15
Přednáška "Klimaktérium, aneb téma nejen pro ženy"

adresa akce:Zašovská č.p.784
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí čtvrtek, 21.9.2017, 8:00 – 12:00
Prezentace kompenzačních pomůcek a služeb

adresa akce:Zašovská č.p.784
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí čtvrtek, 21.9.2017, 13:00 – 15:30
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Zašovská č.p.784
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí pátek, 22.9.2017, 8.00 – 13.00
Den otevřených dveří v poradenském centru

adresa akce:Zašovská č.p.784
vstupné:0
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Valašské Meziříčí pátek, 22.9.2017, od 17.00
II. Neslýchaně zábavný večer v Kroměříži
(viz. program Kroměříž). Zájemcům zajistíme vstupenky na tuto výjimečnou akci (100 Kč), možnost společné cesty do Kroměříže, prohlídka města a Podzámecké zahrady. Více informací vám sdělí pracovníci poradenského centra.
adresa akce:Tovačovského 2828, Kroměříž
vstupné:100
pořádá:Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž
web akce:http://www.chcislyset.cz/valasske-mezirici.php

Nahoru


Moravskoslezský kraj

vloženo: 11Bílá pátek, 22.-24.9.2017,
Pobytová akce pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením
Víkendový pobyt pro svépomocnou skupinu rodičů dětí se sluchovým postižením z Moravkoslezského kraje.
adresa akce:Bílá
vstupné:jen pro přihlášené
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://detskysluch.cz

Karviná středa, 27. 9. 2017, 9:00 - 11:00
Poznáš, co říkám?
Naše neslyšící kolegyně a paní asistentka MgA. Michaela Kosiecová spolu s neslyšícími žáky budou povídat – znakovat pohádku pro spolužáky prvního stupně. Po několika větách se zastaví a společně si poví, co říkali.
adresa akce:SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná, p.o., Komenského 614, Karviná
vstupné:zdarma
pořádá:SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná, p.o.
web akce:http://www.szmkarvina.cz

Ostrava neděle, 1. 10. 2017, 10:00
Turnaj – ping pong
Přátelský turnaj v ping pongu nejen pro neslyšících, organizovaný dobrovolníky z Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
adresa akce:CDU SPORT – Volný čas, z.ú., Charvátská 10, Ostrava - Výškovice
vstupné:50 Kč
pořádá:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
web akce:http://www.csnn.cz/news/program-csnn-na-tkosp-2017/

Ostrava středa, 20.9.2017, 17:00 - 18:00
Kupujeme přes internet – práva a povinnosti kupujícího
Nakupujete nebo se chystáte koupit zboží přes internet? Dozvíte se jaké jsou výhody a nevýhody těchto nákupů. Dále pak jaká jsou práva a povinnosti spotřebitele a kdy už nelze odstoupit od kupní smlouvy? Na závěr budou zmíněny nešvary při nákupu zboží z e-shopů. Besedu povede sociální pracovnice CSNN Mgr. Eva Liberdová, MBA. Přednáška bude tlumočena do českého znakového jazyka a bude zajištěný přepis.
adresa akce:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s., ul. 28. října 286/10, 702 00 Moravská Ostrava
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
web akce:http://www.csnn.cz/news/program-csnn-na-tkosp-2017/

Ostrava čtvrtek, 21. 9. 2017, 17:00 - 18:30
Beseda s neslyšícím lékařem
Neslyšící lékař vás seznámí s aktuálními tématy ze zdravotnictví. Beseda proběhne ve znakovém jazyce a bude zajištěný i přepis.
adresa akce:Knihovna města Ostravy, 28. října 2, 702 00
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
web akce:http://www.csnn.cz/news/program-csnn-na-tkosp-2017/

Ostrava pondělí, 25.9.2017, 16:30 - 18:00
Beseda s neslyšícími a nedoslýchavými
Interaktivní beseda s dospělými lidmi se sluchovým postižením určená i pro širokou veřejnost.
adresa akce:Repinova 19, Ostrava
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:detskysluch.cz

Ostrava úterý, 26.9., 9.00
Dobrodružství pana Barvičky
Zážitková interaktivní dílna, ve které děti pomáhají loutce Panu Barvičkovi, s terapeutickými účinky Interaktivní zážitková dílna s terapeutickými účinky je určena dětem mateřských škol a dětem se speciálními potřebami. Dílna má seriálový charakter, je tedy možné setkat se v pravidelných intervalech se stejnou skupinou dětí až čtyřikrát. V první dílně se děti seznámí s postavou Pana Barvičky a vyrazí společně na dobrodružný výlet do přírody, v druhé všichni společně hledají kamarádku pro Pana Barvičku a v dalších pak společně řeší situaci zapomenutých narozenin a psaní zamilovaného dopisu. Loutky jsou motivací pro společnou tvořivou hru s různými materiály a předměty.
adresa akce:Pivovarská 3164/15
vstupné:80 Kč (ZTP 50%sleva)
pořádá:Divadlo loutek Ostrava
web akce:http://www.dlo-ostrava.cz/program/pro-skoly/

Ostrava středa, 27. 9. 2017, 16:00 - 17:30
Jak si neslyšící mohou zavolat pomoc?
Ředitelka CSNN, Mgr. Aneta Hašková, MBA nás uvede do problematiky komunikace osob se sluchovým postižením. Mimo jiné představí také nový propagační materiál CSNN s názvem „S námi se pomoci dovoláte“, který je určen pro osoby s komunikační bariérou a obsahuje výčet záchranných složek a způsob jejich kontaktování, pokud se osoba nachází v životu ohrožující situaci. Milými hosty budou také například zástupci ze Zdravotnické záchranné služby, kteří nám představí aplikaci ,,Záchranka“ a vysvětlí způsob, jak správně tuto aplikaci využít, a také zástupce IBC MSK pan plk. Ing. Stanislav Sovinský, který odprezentuje postup, jak má správně osoba se sluchovým postižením využívat tísňovou linku určenou pro osoby se sluchovým postižením. Akce bude tlumočena do českého znakového jazyka a bude zajištěný i přepis.
adresa akce:Knihovna města Ostravy, 28. října 2, 702 00
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
web akce:http://www.csnn.cz/news/program-csnn-na-tkosp-2017/

Ostrava pátek, 29.9., 10.30
Kocourek Modroočko
Představení s tlumočením do českého znakového jazyka Příhody kočičího kluka a jiných chlupatých čtvernožců v muzikálové pohádce pro celou rodinu. Josef Kolář – Petr Prchal – Marek Eben KOCOUREK MODROOČKO Modroočko pochází z oblíbené dětské knížky spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka (1965). Na začátku je to roztomilé kotě, které si po vypuštění z mateřského pelíšku zvědavě a někdy trošku nemotorně osahává svět a hledá v něm své místo. Seznámí se se zkušenější Zelenoočkou, přátelským, ale poněkud sebestředným Zrzundou, protřelým a trochu nebezpečným Natrhouškem… postupně vyroste v dospělého kočíčího mládence,zamiluje se a stane se šťastným tatínkem. Modroočkovy příběhy baví už několikátou generaci malých čtenářů Třináct let po vydání knížky se zrodila její divadelní podoba. Marek Eben, dnes slavný, tehdy jedenadvacetiletý, k ní napsal písničky přímo na tělo, a samozřejmě i na hlasy svých spolužáků z konzervatoře, mezi něž patřila i Markéta Fišerová, která se posléze stala a dodnes je jeho ženou. Milostné kočičí duety tedy Marek Eben skládal s přímo niternou motivací a je to na nich vidět i slyšet. Pohádku uvedli poprvé v divadle Viola a od té doby se hrála na mnoha českých scénách.
Tlumočení do českého znakového jazyka zajišťuje Centrum pro dětský sluch Tamtam,o.p.s.

adresa akce:Pivovarská 3164/15
vstupné:ZŠ 60 Kč, MŠ 50 Kč (ZTP 50%sleva)
pořádá:Divadlo loutek Ostrava
web akce:http://www.dlo-ostrava.cz/program/pro-skoly/

Ostrava čtvrtek, 5. 10. 2017, 13:00 - 17:00
Den otevřených dveří Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
Co je Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé o.p.s.? Jaké má prostory a co dělá pro své klienty? S čím vám může pomoci? Navštivte Den otevřených dveří CSNN a využijte možnosti prohlédnout si zblízka fungování organizace. Komunikovat s vámi budeme v českém jazyce i ve znakovém jazyce.
adresa akce:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s., ul. 28. října 286/10, 702 00 Moravská Ostrava
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s.
web akce:http://www.csnn.cz/news/program-csnn-na-tkosp-2017/

Staré Těchanovice pátek, 22.9.-26.9.2017,
Pobytová akce pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením
Pobytová akce pro rodiny nejmenších dětí se sluchovým postižením zaměřená na rozvoj komunikace a vzájemných vztahů v rodině.
adresa akce:Staré Těchanovice
vstupné:pro klienty rané péče Tamtam
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://detskysluch.cz

Nahoru


Plzeňský kraj

vloženo: 6Domažlice středa, 27.9., 8.30 - 16.00
Den otevřených dveří
V rámci dne otevřených dveří bude možné si v Poradenském centru prohlédnout a vyzkoušet různé kompenzační pomůcky a získat informace o službách, které centrum poskytuje.
adresa akce:Jindřichova 214
vstupné:zdarma
pořádá:SNN osob v ČR, z.s., PC Domažlice, p.s.
web akce:http://www.snndo.cz

Plzeň -, ,
Mámo, táto pojďme cvičit
Akce pro slyšící i neslyšící děti a dospělé. Obsahem jsou pohybové hry pro děti a kruhový trénink pro dospělé ve studio FitnessKA Plzeň. Pořádá Tichý svět společně s Českou unií neslyšících Plzeň.
adresa akce:FitnessKA, Skrétova 8
vstupné:zdarma
pořádá:Tichý svět, o. s. p. a ČUN Plzeň
web akce:http://www.tichysvet.cz/, http://www.cun.cz/

Plzeň pátek, 22. 9., 9.30 / 15.00
Ukázková hodina ke kurzům Znakového jazyka
Ukázková hodina Znakového jazyka pro případné zájemce o kurz Znakového jazyka (začátečníci, pokročilí, rodiny s dětmi, studenti)
adresa akce:Tylova 14
vstupné:zdarma
pořádá:Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s., Spolek neslyšících Plzeň
web akce:http://www.snplzen.cz

Plzeň neděle, 24.9., 14.00 - 17.00
Mezinárodní den neslyšících
Divadelní představení slyšících dětí ve znakovém jazyce - pohádka Boudo, boudičko! Hudební kapela Znouzectnost, která jako jedna z prvních natočila videoklip tlumočený do znakového jazyka. Pantomimické vystoupení. Hudební vystoupení sluchově postižené slečny. Poradna pro sluchově postižené. Ukázka znakového jazyka. A další doprovodný program jak pro děti - Tvoření s Jitulí, výroba vlastních odznáčků se znakovým jazykem, tak pro dospělé - Ukázka vojenské techniky.
adresa akce:Proluka, Křižíkovy sady, Plzeň
vstupné:zdarma
pořádá:Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s., Spolek neslyšících Plzeň
web akce:http://www.snplzen.cz

Plzeň sobota, 30. 9., 14.30
Slavnostní odpoledne v rámci oslav 100. výročí Spolku neslyšících Plzeň
Přivítání hostů, kulturní vystoupení. Vzpomínka na vznik organizace, její osud a současnou situaci.
adresa akce:Americká 17, Plzeň - Restaurant Alfa
vstupné:zdarma
pořádá:Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s., Spolek neslyšících Plzeň
web akce:http://www.snplzen.cz

Plzeň pondělí, 4.9. - 30.9., 11.00 - 23.00
Řeč rukou
Výstava kreslenou formou přibližuje znakový jazyk a jeho grafické ztvárnění. Výstava je uspořádána v rámci 100. výročí organizace.
adresa akce:Prokopova 17, Plzeň - Café Restaurant Kačaba
vstupné:zdarma
pořádá:Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s., Spolek neslyšících Plzeň
web akce:http://www.snplzen.cz

Nahoru


Královehradecký kraj

vloženo: 3Hradec Králové úterý, 26.9., 16:00
Podpora studentů se sluchovým postižením na UHK
Přednáška na téma vysokoškolské podpory studentů se sluchovým postižením s interaktivním programem. V rámci této akce proběhne i ukázka kompenzačních pomůcek pro osoby se sluchovým postižením a představení dalších služeb Poradenského centra UHK. Tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis bude zajištěn.
adresa akce:Hradecká 1227
vstupné:zdarma
pořádá:Poradenské centrum Univerzity Hradec Králové
web akce:http://www.uhk.cz/poradenskecentrum

Hradec Králové středa, 27. 9. 2017, 14,30 - 16,00
Chraňte si sluch!
Přednáška pro širokou veřejnost o tom, proč a jak si chránit svůj sluch a jaké následky ztráta sluchu přináší.
adresa akce:Milady Horákové 504
vstupné:zdarma
pořádá:Hradecké centrum pro osoby se sluchovým postižením o. p. s.
web akce:http://www.hradeckecentrum.cz

Týniště nad Orlicí -středa, 27.9.2017,
Poznáváme svět neslyšících
Interaktivní program pro rodiče s dětmi. Rodiče a děti se zábavnou formou seznámí s problematikou sluchového postižení a vyzkouší si prostřednictvím znakovacích medvědů Čumáčka a Ušandy některé znaky znakového jazyka. Dozví se, jak probíhá vyšetření sluchu, jaké mohou být vady sluchu a možnosti kompenzace. Účastníci budou mít možnost orientačního změření sluchu pomocí přenosného audiometru SENTI.
adresa akce:Mateřské centrum Ratolest, Komenského 106, 517 21 Týniště nad Orlicí
vstupné:zdarma
pořádá:Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
web akce:http://detskysluch.cz

Nahoru


Ústecký kraj

vloženo: 1Litoměřice středa, 27.9 - 1.10.2017,
Pobyt pro rodiny s dětmi
Pobyt pro rodiny s dětmi v Litoměřicích od středy 27. 9. 2017 do neděle 1. 10. 2017
Můžete se těšit na ZOO centrum Srdov, Muzeum Čertů (Úštěk), Hrad Střekov a mnoho dalšího…
Více informací ohledně pobytu + video ve ZJ na webových stránkách. Email pro přihlášení a dotazy: jana.lapcakova@cun.cz

adresa akce:Hostel Sv. Štěpána v Litoměřicích
vstupné:1 100 Kč za jednu osobu (děti do 2 let zdarma, bez nároku na lůžko)
pořádá:Česká unie neslyšících, z.ú
web akce:http://www.cun.cz

Nahoru


Liberecký kraj

vloženo: 4Liberec -, 1.9. - 29. 9.,
Výstava fotografií ze světa neslyšících "Svět ticha"
Chceme přiblížit veřejnosti svět neslyšících prostřednictvím fotografií od nedoslýchavého autora.
adresa akce:Krajská vědecká knihovna Liberec
vstupné:
pořádá:Tichý svět, o. s. p.
web akce:http://tichysvet.cz

Liberec úterý, 19.9.2017, 13.00 - 19.00
Zahradní slavnost
Již druhým rokem pořádají společnou akci Centrum zdravotně postižených Libereckého kraje, Česká unie neslyšících Liberec, Krajská vědecká knihovna v Liberci a Tichý svět- pobočka Liberec v rámci TKOSP.
Jedná se o zahradní party s opékáním buřtů, tombolou, tanečním vystoupením dětí ze Základní školy logopedické v Liberci, fotokoutkem s rekvizity, tvořivou dílničkou, hudební blog s muzikoterapií a minikurz znakového jazyka.

adresa akce:Zahradní 415/10
vstupné:zdarma
pořádá:CZPLK, ČUN Liberec, KVKLI a Tichý svět, pobočka Liberec
web akce:http://www.czplk.cz/, http://www.cun.cz/, http://www.kvkli.cz/ , http://www.tichysvet.cz/

Liberec -, 27. 9. 2017,
Tichá tramvaj
Osvětová akce ve spolupráci s Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec).Chceme seznámit veřejnost se světem neslyšících a se znakovým jazykem (minikurz znakového jazyka) za účasti neslyšících a tlumočníka ČZJ
adresa akce:
vstupné:
pořádá:Tichý svět, o. s. p.
web akce:http://tichysvet.cz

Liberec středa, 4.10.2017, 19.00 - 21.20
Divadelní představení Strasti života
Divadelní představení tlumočené do znakového jazyka.
adresa akce:Zhořelecká 344/5
vstupné:180
pořádá:Česká unie neslyšících
web akce:http://www.cun.cz

Nahoru


Středočeský kraj

vloženo: 0Nahoru


Jihočeský kraj

vloženo: 0Nahoru


Kraj Vysočina

vloženo: 0Nahoru


Olomoucký kraj

vloženo: 0Nahoru


Karlovarský kraj

vloženo: 0Nahoru
NAHORU